Win The Day

Autor: Ivana Ungvarská | 5.7.2011 o 14:10 | Karma článku: 2,15 | Prečítané:  793x

K tomuto názvu ma inšpirovala Jaime Baird- Coach BobShell Fitness teamu. Je to skvelé motto, ktoré mi svieti na mobile každý deň, hneď od rána. Chápem ho ako uvedomenie si ďalšieho rána, ďalšej možnosti užiť si deň, prežiť deň podľa seba, priblížiť sa k svojim cieľom a zvíťaziť nad svojou lenivosťou alebo inými démonmi. Prežiť deň tak, aby som s ním bola večer spokojná, je to asi najlepšia motivácia akú mám.

K tomuto názvu ma inšpirovala Jaime Baird- Coach BobShell Fitness teamu. Je to skvelé motto, ktoré mi svieti na mobile každý deň, hneď od rána. Chápem ho ako uvedomenie si ďalšieho rána, ďalšej možnosti užiť si deň, prežiť deň podľa seba, priblížiť sa k svojim cieľom a zvíťaziť nad svojou lenivosťou alebo inými démonmi. Prežiť deň tak, aby som s ním bola večer spokojná, je to asi najlepšia motivácia akú mám.

ako píše sama Jaime:
Vďaka za filozofiu, ktorú som si osvojila minulý rok v auguste od Oregonského trénera futbalového klubu Chip Kelly - "Win The Day" (vyhraj deň). Snažila som sa, aby moja pozornosť zostala koncentrovaná na prítomnosť. Beriem si výhody z každej jednej šance ktorú mám, akákoľvek je malá, stať sa "lepšou súťažiacou". Keď sa nad tým zamyslíme, je veľmi ľahké zostať absolútne koncentrovaný jeden deň. Oveľa ťažšie sa to však realizuje 90 a viac za sebou idúcich dní, kedy musíme zostať koncentrovaní a upriamení na svoj cieľ. Preto sa snažím zacieliť svoju energiu na "VYHRAJ DEŇ". Keď sa to podarí, stane sa niekoľko skvelých vecí:  1. takmer vždy cítim spokojnosť s tým, kým som a kde sa nachádzam. Rovnako viem, že som spravila všetko najlepšie s vedomou kontrolou.
  2. nemíňam svoju energiu na chyby z minulosti, a nezaoberám sa tým, čo sa stane alebo nestane v budúcnosti.
  3. mám viac energie na investovanie do prítomnosti, do možností ktoré práve mám. (napr každé jedlo dňa, každá minúta tréningu)
  4. dosiahnem svoj cieľ. Vyhrať deň znamená vyhrať týždeň, vyhrať mesiac, vyhrať rok.
Vyhrať deň neznamená, že každý deň je úplne bezchybný. To nie je reálne. všetci máme svoje "snaživé dni". radšej, nech Win The Day znamená, že dávam maximum svojich možností na dosiahnutie cieľa každý deň. Keď môžem ukončiť deň s vedomím, že som doň vložila všetko, dobre zaspím a presuniem sa do ďalšej možnosti dosiahnuť svoje najlepšie JA.

Thanks to a philosophy I adopted last August from Oregon's head football coach Chip Kelly--"Win The Day"--I have been training myself to stay firmly focused on the present moment.  I am taking advantage of each individual opportunity I have, as small as it may be, to become a "better competitor."  If you think about it, it's very easy to stay focused on being your absolute best on a single day; it becomes much more overwhelming to consider doing so for 90 or more straight days. I choose to focus my energy on what I can do now to "Win The Day." When I do so, a few fabulous things happen:

  1. I almost always feel confident with where I am, as I will know that I have done everything within my control to be my best.
  2. I do not waste energy dwelling on past mistakes or less than ideal days or worrying about what may or may not happen in the future.
  3. I have more energy to invest in my present opportunities to improve (i.e., each rep, each meal, each minute of cardio, each thought I manifest).
  4. I achieve my goals--winning the day leads to winning the week, then winning the month, then winning the year, etc.


"Winning the day" does not mean that everyday is my very best day. That is not realistic. We all have our trying days.  Rather, "winning the day" means that I have given all that I possibly can to my goal on a particular day. When I can end the day knowing I gave my all, I will rest easy and move on to the next opportunity to be my best.

( http://www.muscleandfitnesshers.com/blogs/jaime-baird/i-am-winning-day )

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

SVET

Profesor na úteku pred Erdoganom: Hneď som pochopil, že musím preč

Zmeniť tureckých politikov bude ľahké, zmeniť spoločnosť nie.


Už ste čítali?